Baschet.CS Municipal Satu Mare 46 - 123 ACS Sepsi SIC

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)
După înfrângerea înregistrată luni în prima etapă a Ligii Naționale de Baschet feminin de baschetbalistele de la CSM Satu Mare în fața echipei din Alexandria astăzi a venit rândul ACS Sepsi SIC să câștige în sala „Ecaterina Both”din Satu Mare.
Scorul înregistrat astăzi, 46-123 spune totul despre cum au decurs ostilitățile. Toate cele patru sferturi au fost câștigate de echipa din Sf. Gheorghe, sătmărecele reușind să marcheze cele mai multe puncte (18) și să încaseze cele mai puține (23) în sfertul trei, în timp ce ultimul sfert a fost cel mai bun pentru echipa oaspete care a reușit să marcheze 41 de puncte și să încaseze doar 10.
Pentru CSM Satu Mare cele mai multe puncte au fost înscrise de S. Vilcinschi și B. Voica, ambele marcând câte 18 puncte, restul punctelor fiind înscrise de A. Kadar (2), C. Badi (4), V. Bolba (3) și D. Balin (1).
Pentru echipa din Sf. Gheorghe au marcat M. Tavic (25), K. Pierre Louis (23), J. Jeffery (17), T. Marshall (14), T. Faleru (10), T. Kilin (10), A. Lazar (Pop) (7), I. Lovasz (7), M. Kokovay (6) și H. Holinka (4).
În următoarea etapă, CSM Satu Mare va întâlni BCM Danzio Timișoara. Meciul se va juca sâmbătă, 10 octombrie, în orașul de pe Bega.