Fotbal. Liga a II-a: CS Mioveni 2 - 2 FC Olimpia Satu Mare

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)
Astăzi s-a jucat etapa a VIII-a a play-off-ului Ligia a II-a, seria 2 în care sătmărenii au jucat în deplasare la ocupanta locului II din serie, CS Mioveni. FC Olimpia Satu Mare a câștigat primul și singurul punct în deplasările din acest play-off și al treilea punct obținut în deplasare din acest an competițional.
Meciul a început bine pentru ”galben-albaștri” care au deschis repede scorul, în minutul 9, prin Faur care a marcat cu capul după o lovitură liberă executată foarte bine de Sălăgeanu însă au primit 2 goluri în două minute și gazdele au intrat la pauză în avantaj prin golurile marcate de Galan (min. 32) și Honciu (min. 33). Începutul reprizei secunde este din nou bun pentru Olimpia, Mărkuș marcând în minutul 51 pentru 2-2, scor care rămâne neschimbat până la finalul partidei.

CS MIOVENI 2 - 2 OLIMPIA SATU MARE
- min. 3, 0-1, Faur;
- min. 32, 1-1, Galan;
- min. 33, 2-1, Honciu;
- min. 51, 2-2, Mărkuș;

Arbitru: Florin Costin Dan (Chirnogi);
Asistenţi: Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj) şi Alexandra Theodora Apostu (Bacău)

CS Mioveni: Oct. Popescu - Cip. Negoiţă, Calvin, Cucui, Ed. Stoica - Al. Răuţă (cpt.), M. Galan - V. Mazilu, Honciu, Ayza - Năstăsie