Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Sâmbătă, la Negrești a avut loc o nouă ediţie reuşită a ”Cupei Luna Șes - viteză pe traseu montan”

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Sâmbătă, pe frumoasele serpentine de la Luna Șes a avut loc a V-a ediție a Campionatului internaţional de viteză pe traseu montan ”Cupa Luna Șes - VTM 2018”.

Prima etapă din Campionatul Internaţional de VTM – viteză pe traseu montan s-a desfăşurat pentru al cincilea an consecutiv pe traseul de la Luna Şes, pe drumul judeţean DJ 109G de la km 7+900 până la km 11+450 (ruta Luna Şes), acesta fiind unul dintre cele mai frumoase trasee de coastă.

”Cupa Luna Şes - VTM” este o competiţie deschisă doar mașinilor de curse la au participat atât piloţi avansaţi cât şi cei debutanţi, iar la finalul competiției fiecare câștigător a primit pe lângă cupe, diplome, medalii și premii oferite de organizatori şi sponsori.

Colinele de la Luna Şes au fost împânzite de iubitorii de curse și de mișcare veniţi să susțină competitorii pe traseul de la Luna Șes.

Câștigătorii Cupei Luna Șes la VTM-ACR 2018 pe grupe și clase etapa a I-a a Campionatului Internațional VTM:

GRUPA JUNIORI:

Locul 1: Iocsak Natalia Ramona (Satu Mare, Honda Civic);

Locul 2: Balog Dominik (Satu Mare, Honda Civic);

A mai participat la acestă categorie și Pintye Balazs (Satu Mare).

GRUPA DEBUTANȚI:

Clasa H1:

Locul 1: Mezei Bogdan (Oradea, Nissan Micra);

Locul 2: Trifu Raul (Cluj Napoca, VW Polo);

Locul 3: Toth Adalbert (Satu Mare, Mazda 323 F);

A mai participat la această categorie și Pop Andrei (Cluj Napoca).

Clasa H2:

Locul 1: Nagz Attila (Baia Mare, Opel Astra);

Locul 2: Filip Mihai (Baia Mare, Ford Puma);

Locul 3: Bob Florin (Gherla Mare, Renault Clio);

GRUPA AVANSAȚI:

Clasa H10:

Locul 1: Cornea Bogdan (Cluj Napoca, MG ZR);

Locul 2: Bogdan Alexandru (Cluj Napoca, Opel Tigra);

Locul 3: Vezendan Mihai (Satu Mare, Honda CRX);

A mai participat la această categorie și Baias Andrei (Cluj Napoca).

Clasa H11:

Locul 1: Orha Claudiu Gavril (Baia Mare, Mitsubishi Colt);

Locul 2: Veress Itsvan (Baia Mare, Opel Manta);

Locul 3: Andor Marius (Baia Mare, VW);

Au mai participat la această categorie: Rimis Alex (Chişinău), Boloş Georgel (Baia Mare), Stecka Florin (Satu Mare), Heredea Cristian (Sânmartin).

Clasa H12:

Locul 1: Szabo Robert (Zalau, Subaru Impreza);

Locul 2: Kui Ferencz (Satu Mare, Seat Ibiza);

Locul 3: Gobel Eduard (Baia Mare, BMW M3);

Au mai participat la acestă categorie: Merce Cosmin (Oradea), Lihor Adam (Satu Mare), Mihat Eugen (Oradea).

OPEN:

Locul 1: Orha Claudiu (Baia Mare, Mitsubishi Colt);

Locul 2: Veress Istvan (Baia Mare, Opel Manta);

Locul 3: Szabo Robert ( Zalău, Subaru Impreza);

Competiţia a fost organizată de Clubul Sportiv Rider’s Satu Mare, ACR filiala Satu Mare, Consiliul Județen şi Primăria Negrești-Oaș.

Lasă un comentariu

cbasatumare

Centrul Cultural G.M. Zamfirescu

energykardioclubseptembrie

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii