Accident cu persoană încarcerată, pe centura Careiului

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

UPDATE După efectuarea manevrelor de resuscitare,  victima a fost declarată decedată la ora 08.15. 

Pompierii din cadrul Detașamentului Carei au  intervenit  în acestă dimineață la un grav accident rutier petrecut pe centura de ocolire a municipiului Carei. 

 În accident a fost implicat un autocamion și un autoturism, care s-a  răsturnat în afara părții carosabile. 

Echipajele de pompieri ajunse la fața locului au intervenit de urgență la descarcerarea șoferului autoturismului, o persoană de sex masculin cu vârsta de aproximativ 50 ani.

Victima fost predată în stare de inconștiență echipajului medical prezent la locul evenimentului care a început imediat manevrele de resuscitare.

La fața locului se acționează în continuare cu o autospecială cu modul de descarcerare, o ambulanță SMURD și o  ambulanță a  SAJ.

 

Lasă un comentariu

cba

gmz

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii