banner draxkmaier satu mare

Baraj Liga 3 | CSM Satu Mare a încheiat la egalitate primul meci din mini-turneul de promovare

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

Sâmbătă, pe Stadionul Municipal din Zalău, ”campioana” județului Satu Mare a încheiat la egalitate, 0-0, primul meci din mini-turneul de promovare în Liga 3, disputat în compania campioanei județului Cluj, ACS FC Someșul Dej.

Însă, conform Regulamentului privind organizarea și desfășurarea jocurilor de baraj pentru promovarea în Liga 3, în cazul în care un joc din cadrul mini-grupelor se termină la egalitate, se vor executa lovituri de departajare, criteriu ce va fi luat în calcul doar în situația în care cele două echipe se vor afla la egalitate perfectă la sfârșitul turneului. Astfel, la finalul celor 90 minute, cele două formaţii au executat lovituri de departajare, echipa din Dej impunându-se cu scorul de 5-3. 

Pentru sătmăreni au marcat Gabi Cădar, Svarczkopf Istvan și Raul Ritli, iar Robert Portik a trimis pe lângă poartă. Pentru echipa din Dej au marcat Colţa, Dobrea, Toma, Sergiu Costin şi Plăian.

Meciul, disputat pe un teren foarte bun, a fost echilibrat în prima repriză, cu câteva ocazii în plus în dreptul dejenilor, însă repriza secundă a început mult mai bine pentru sătmăreni, care și-au creat mai multe ocazii la poarta Someșului, însă încet, încet, ocaziile au dispărut și la finalul celor 90 minute tabela a rămas nemodificată.

Miercuri, tot de la ora 17:30, CSM Satu Mare întâlnește ACS CAO 1910 Oradea, iar duminica viitoare, tot la Zalău, Someșul Dej va juca împotriva bihorenilor. 

Baraj Liga 3 | CSM Satu Mare 0 – 0 ACS FC Someșul Dej (3-5 la penalty-uri)

Stadion: Municipal Zalău;

Arbitri: Cristian Codrea, Radu Despa și Cristian Lucaci (toți din Baia Mare)

Observatori: Vasile Bordaș (Târgu Mureș) și Cristian China (Baia Mare);

CSM Satu Mare: Marius Curileac - Flaviu Ionescu, Vlăduț Ţoca, Raul Ritli, Luca Tincău, Nyilvan Bogdan, Șimon Angelo, Svarczkopf Istvan, Florin Chitaș, Bogdan Faur, Gabriel Cădar (cpt.);

Rezerve: Daniel Oșan - Mircea Bordac, Jakab Martin, Portik Robert, Dragoș Patric, Nyilvan Rareș, Vlad Negreab;

Antrenor: Ritli Zoltan;

ACS FC Someșul Dej: Călin Sabo - Alin Toma (cpt.), Sergiu Costin, Ioan Podină, Dan Plăian, Radu Trif, Ionuț Dobrea, Bogdan Paul, Sebastian Rus, Paul Colțea, Silviu Petrean;

Rezerve: Antonio Toderean, Alex Rebus, Tinuț Budălan, Daniel Popa, Florin Boerean, Daniel Hetea;

Antrenor: Gheorghe Barbu;

 

Rezultatele înregistrate în primele jocuri ale barajului de promovare în Liga 3:

Regiunea 1 – Grupa A – Stadion Municipal (Vaslui)

CS Unirea Mircești (IS) – ACS Bradu Borca (NT) – 1-8 (1-7)

CSO Siretul Dolhasca (SV) – CS Unirea Mircești (IS) – 5 august

ACS Bradu Borca (NT) – CSO Siretul Dolhasca (SV) – 9 august

Regiunea 1 – Grupa B – Stadion CFR (Pașcani)

CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) –  CS Dante Botoșani (BT) – 1-2 (1-0)

AFCS Viitorul Curița (BC) – CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) – 5 august

CS Dante Botoșani (BT) – AFCS Viitorul Curița (BC) – 9 august

Regiunea 2 – Grupa A – Stadion Municipal (Zalău)

CSM Satu Mare (SM) – ACS FC Someșul Dej (CJ) – 0-0, 3-5 la penalty-uri (rezultatul de la penalty-uri va conta doar la egalitate de puncte la finalul mini-grupei).

ACS CAO 1910 Oradea (BH) – CSM Satu Mare (SM) – 5 august

ACS FC Someșul Dej (CJ)- ACS CAO 1910 Oradea (BH) – 9 august

Regiunea 2 – Grupa B – Stadion Olimpia (Satu Mare)

Progresul Șomcuta Mare (MM) – CS Sportul 2007 Șimleu Silvaniei (SJ) – 9 august

Județul Bistrița-Năsăud nu are reprezentantă.

Regiunea 3 – Grupa A – Stadion Tineretului (Brașov)

ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) – CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – 0-2 (0-0)

CS Măgura Cisnădie (SB) – ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) – 5 august

CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – CS Măgura Cisnădie (SB) – 9 august

Regiunea 3 – Grupa B – Stadion Central (Ungheni)

CSM Corona Brașov (BV) –  CS Gheorgheni (HR) – 16-0 (8-0)

CS Ocna Mureș (AB) – CSM Corona Brașov (BV) – 5 august

CS Gheorgheni (HR) – CS Ocna Mureș (AB) – 9 august

Regiunea 4 – Grupa A – Stadion Michael Klein (Hunedoara)

CS Victoria Zăbrani (AR) – ACS Progresul Ezeriș (CS) – 1-1, 1-2 la penalty-uri (rezultatul de la penalty-uri va conta doar la egalitate de puncte la finalul mini-grupei)

ACS Știința Turceni (GJ) – CS Victoria Zăbrani (AR) – 5 august

ACS Progresul Ezeriș (CS) – ACS Știința Turceni (GJ) – 9 august

Regiunea 4 – Grupa B – Stadion Voința (Lupac)

CS Avântul Periam (TM) – CSM Jiul Petroșani (HD) – 9 august

Județul Mehedinți nu are reprezentantă.

Regiunea 5 – Grupa A – Stadion Municipal (Râmnicu Vâlcea)

ACS Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) – ACS Voința Budeasa (AG) – 0-4 (0-1)

ACS Roberto Ziduri (DB) – ACS Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) – 5 august

ACS Voința Budeasa (AG) – ACS Roberto Ziduri (DB) – 9 august

Regiunea 5 – Grupa B – Stadion Comunal (Valea Ursului)

CSO Petrolul Potcoava (OT) – ACS Minerul Costești (VL) – nu s-a disputat.

Județul Teleorman nu are reprezentantă.

Regiunea 6 – Grupa A – Stadion Gloria (Buzău)

ACSM Oltenița (CL) – ACS Viitorul Domnești (IF) – 1-0 (1-0)

CSO Plopeni (PH) – ACSM Oltenița (CL) – 5 august

ACS Viitorul Domnești (IF) – CSO Plopeni (PH) – 9 august

Regiunea 6 – Grupa B – Stadion Vasile Enache (Modelu)

CSA Steaua București (B) – CS Argeșul Mihăilești 2009 (GR) – 8-1 (2-1

AS FC Bărăganul Ciulnița (IL) – CSA Steaua București (B) – 5 august

CS Argeșul Mihăilești 2009 (GR) – AS FC Bărăganul Ciulnița (IL) – 9 august

Regiunea 7 – Grupa A – Stadion Muncipal (Râmnicu Sărat)

CSL Victoria Gugești (VN) – CS Avântul Valea Mărului (GL) – 1-2 (0-1)

ACS Sportul Chișcani (BR) – CSL Victoria Gugești (VN) – 5 august

CS Avântul Valea Mărului (GL) – ACS Sportul Chișcani (BR) – 9 august

Regiunea 7 Grupa B – Stadion Oțelul (Galați)

CS Gloria Albești (CT)  – CSM Râmnicu Sărat (BZ) – 0-0, 4-3 la penalty-uri

Județul Tulcea nu are reprezentantă.

Lasă un comentariu

cbasatumare

centrulgmzamfirescu

energy kids

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii