alegeri locale 2024 pnl adrian cozma
alegeri locale psd satu mare varianta2
banner udmr alegeri locale 2024 smnews

Victorie pentru Olimpia Satu Mare în primul meci din acest an

FC Olimpia Satu Mare a câștigat astăzi cu scorul de 1 - 0 primul meci amical din acest an jucat în Ungaria contra echipei de Liga II-a, Balmazújváros
Galben-albaștrii au câștigat prin golul marcat la începutul reprizei secunde de Horea Bâgiu, gazdele ratând o lovitură de pedeapsă în minutul 80. Antrenorul echipei din Balmazújváros a început meciul cu trei sătmăreni în primul unsprezece: Karikás Krisztián, Adrian Rus și Ervin Zsiga.
Chiar dacă s-a jucat în Ungaria, Peluza Sud a fost și de această dată aproape de jucătorii sătmăreni pentru a-i susține.

Balmazújváros Sport Kft 0 - 1 FC Olimpia Satu Mare
Stadion: Balmazújváros – Edzőcentrum;
Spectatori: aproximativ 100;
Arbitru: Szilágyi Sándor;
Asistenţi: Szabó F. Szilárd, Berec Attila;
Marcator: Horea Bâgiu (min. 50);

Balmazújváros Sport Kft (repriza I): Horváth László – Karikás Krisztián, Rus Adrian, Bakos Bence, Németh Ádám – Kónya Márk, Pintér Norbert, Viscsák György, Bor Dávid – Zsiga Ervin, Kovács Ádám.
Balmazújváros Sport Kft (repriza a II-a): Gazsi Tamás – Bokros Tibor, Kiss László, Szűcs Zoltán, Istenes Erik – Virág Aladár, Hadházi Dávid, Bódis Norbert, Vajda Sándor – Belényesi Miklós, Fekete Ádám.
Antrenor: Feczkó Tamás;

FC Olimpia Satu Mare (repriza I): Șuta Marius – Muntean Dumitru, Mureșan Florin, Heil Valter, Iuhas Cosmin – Ianc Sebastian, Lukacs Darius, Onicaș Mihai, Bura Cosmin – Faur Bogdan, Buhăescu Vasile.
FC Olimpia Satu Mare (repriza a II-a): Băican Claudin – Muntean Dumitru, Bâgiu Horea, Heil Valter,Ionuț Tătaru – Nemeș Laurențiu, Lukacs Darius, Onicaș Mihai, Villand Robert – Ștef Raul, Mărkuș Adrian.
Antrenor: Csik Tiberiu