Liga 3 | CSM Satu Mare a învins Oașul Negrești într-un joc amical

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Fotbaliștii de la CSM Satu Mare a învins Oașul Negrești într-un joc amical disputat miercuri seară pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din Satu Mare.

După cantonamentul de la Miercurea Ciuc, echipa pregătită de Tibi Csik a învins cu scorul de 11-1 echipa din Negrești. Mansour Gueye a deschis scorul pentru CSM cu o superexecuție, foarfecă din centrul careului de 16m (min. 15), Suveg Nandor a dublat avantajul sătmărenilor cu un șut frumos de la marginea careului (min. 23), iar Zsiga Ervin a stabilit scorul pauzei la finalul unei acțiuni individuale (min. 38), 3-0.

În partea secundă, pe fondul oboselii echipei pregătite de Lucian Homorozan, care se află la începutul perioadei de pregătiri, jucătorii CSM-ului au marcat la ”foc automat”, Cătălin Vaida reușind să înscrie de patru ori, Raul Ziman a marcat o dublă, iar Sütő Zalán și Antal Barna (penalty) au înscris câte un gol. Singurul gol al negreștenilor a fost marcat de fostul jucător al CSM-ului, Antonio Pașca, la scorul de 5-0 (min. 65).

Următorul meci de verificare pentru CSM Satu Mare este programat sâmbătă, 13 august, cu Lotus Băile Felix

Amical | CSM Satu Mare 11 - 1 Oașul 1969 Negrești Oaș (3-0)

Marcatori: Mansour, Suveg, Zsiga, Sütő, Vaida (4), Antal, Ziman (2)/Antonio Pașca;

Arbitri: Ovidiu Mazilu, Sergiu Neichi, Daniel Lar;

CSM Satu Mare (repriza 1): Anca-Trip - Ciul, Popovici, Prodan, Brata, Hernando, Micaș, Bura, Zsiga, Suveg, Mansour;

CSM Satu Mare (repriza 2): Anca-Trip - Contra, Sütő, Vădan, Fischer, Ziman, Svarcskopf, Barth, Antal, Baior, Vaida;

Antrenor: Tiberiu Csik;

Oașul 1969 Negrești Oaș: Roșianu - Dobrai, Rus, Novoseleski, Pașca, Homorozan, Perta, Pomean, Pop I., Bonea, Gherghel, Pop T., Berindea, Drăguș, Berinde A., Hujan, Ilban, Nemeș;

Antrenor: Lucian Homorozan;