banner draxkmaier satu mare

Baraj Liga 3 | CSM Satu Mare a învins CAO Oradea în al doilea meci din mini-turneul de promovare

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

CSM Satu Mare a câștigat al doilea meci din mini-turneul de promovare în Liga 3. Sătmărenii au învins campioana Bihorului, CAO Oradea, cu scorul de 3-1.

Călin Vădan a deschis scorul pentru CSM după o lovitură de colț executată perfect de Bogdan Nyilvan (min. 6), Svarczkopf Istvan a transformat un penalty obținut de Florin Chitaș (min. 55), iar Nyilvan Bogdan a înscris pentru 3-0 în minutul 70. Singurul gol al oaspeților a fost marcat de Marius Hosu (min. 80). 

Duminică, în primul meci din mini-turneul de promovare în Liga 3, sătmărenii au încheiat la egalitate, 0-0, cu campioana județului Cluj, ACS FC Someșul Dej.

Baraj Liga 3 | CSM Satu Mare 3 – 1 CAO Oradea (1-0) 

Marcatori: Vădan, Svarczkopf, Nyilvan/Hosu; 

Stadion: Municipal Zalău;

CSM Satu Mare: Marius Curileac - Flaviu Ionescu, Călin Vădan,  Șimon Angelo, Vlăduț Ţoca, Raul Ritli, Luca Tincău, Nyilvan Bogdan, Svarczkopf Istvan (cpt.), Florin Chitaș, Robert Portik ; 

Rezerve: Daniel Oșan - Mircea Bordac, Jakab Martin, Bogdan Faur, Gabriel Cădar, Dragoș Patric, Nyilvan Rareș, Vlad Negrean;

Antrenor: Ritli Zoltan;

 

Rezultatele meciurilor din barajele pentru promovarea în Liga 3:

Regiunea 1 – Grupa A: Stadion Municipal (Vaslui):

CS Unirea Mircești (IS) 1 – 8 ACS Bradu Borca (NT) (1-7)

CSO Siretul Dolhasca (SV) – CS Unirea Mircești (IS) – 5 august, ora 20:00

ACS Bradu Borca (NT) – CSO Siretul Dolhasca (SV) – 9 august

Regiunea 1 – Grupa B: Stadion CFR (Pașcani): 

CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) 1 – 2 CS Dante Botoșani (BT) (1-0)

AFCS Viitorul Curița (BC) 0 – 3 CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) (0-1)

CS Dante Botoșani (BT) – AFCS Viitorul Curița (BC) – 9 august

Regiunea 2 – Grupa A: Stadion Municipal (Zalău): 

CSM Satu Mare (SM) 0 – 0 ACS FC Someșul Dej (CJ) 3-5 la penalty-uri 

ACS CAO 1910 Oradea (BH) 1 – 3 CSM Satu Mare (SM) (0-1)

ACS FC Someșul Dej (CJ)- ACS CAO 1910 Oradea (BH) – 9 august

Regiunea 2 – Grupa B: Stadion Olimpia (Satu Mare): 

Progresul Șomcuta Mare (MM) – CS Sportul 2007 Șimleu Silvaniei (SJ) – 9 august

Județul Bistrița-Năsăud nu are reprezentantă.

Regiunea 3 – Grupa A: Stadion Tineretului (Brașov):

ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) 0 – 2 CS Unirea Ungheni 2018 (MS) (0-0)

CS Măgura Cisnădie (SB) 4 – 0 ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) (3-0)

CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – CS Măgura Cisnădie (SB) – 9 august

Regiunea 3 – Grupa B: Stadion Central (Ungheni): 

CSM Corona Brașov (BV) 16 – 0 CS Gheorgheni (HR) (8-0)

CS Ocna Mureș (AB) 0 – 5 CSM Corona Brașov (BV) (0-2)

CS Gheorgheni (HR) – CS Ocna Mureș (AB) – 9 august

Regiunea 4 – Grupa A: Stadion Michael Klein (Hunedoara):

CS Victoria Zăbrani (AR) 1 – 1 ACS Progresul Ezeriș (CS) 1-2 la penalty-uri 

ACS Știința Turceni (GJ) 3 – 1 CS Victoria Zăbrani (AR) (1-0)

ACS Progresul Ezeriș (CS) – ACS Știința Turceni (GJ) – 9 august

Regiunea 4 – Grupa B: Stadion Voința (Lupac): 

CS Avântul Periam (TM) – CSM Jiul Petroșani (HD) – 9 august

Județul Mehedinți nu are reprezentantă.

Regiunea 5 – Grupa A: Stadion Municipal (Râmnicu Vâlcea): 

ACS Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) 0 – 4 ACS Voința Budeasa (AG) (0-1)

ACS Roberto Ziduri (DB) 4 – 0 ACS Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) (3-0)

ACS Voința Budeasa (AG) – ACS Roberto Ziduri (DB) – 9 august

Regiunea 5 – Grupa B: Stadion Comunal (Valea Ursului): 

CSO Petrolul Potcoava (OT) – ACS Minerul Costești (VL) – nu s-a disputat. 

Județul Teleorman nu are reprezentantă.

Regiunea 6 – Grupa A: Stadion Gloria (Buzău):

ACSM Oltenița (CL) 1 – 0 ACS Viitorul Domnești (IF) (1-0)

CSO Plopeni (PH) 2 – 2 ACSM Oltenița (CL) (0-1); 2-4 la penalty-uri 

ACS Viitorul Domnești (IF) – CSO Plopeni (PH) – 9 august

Regiunea 6 – Grupa B: Stadion Vasile Enache (Modelu):

CSA Steaua București (B) 8 – 1 CS Argeșul Mihăilești 2009 (GR) (2-1)

AS FC Bărăganul Ciulnița (IL) 0 – 6 CSA Steaua București (B) (0-5)

CS Argeșul Mihăilești 2009 (GR) – AS FC Bărăganul Ciulnița (IL) – 9 august

Regiunea 7 – Grupa A: Stadion Muncipal (Râmnicu Sărat): 

CSL Victoria Gugești (VN) 1 – 2 CS Avântul Valea Mărului (GL) (0-1) 

ACS Sportul Chișcani (BR) 4 – 3 CSL Victoria Gugești (VN) (2-1)

CS Avântul Valea Mărului (GL) – ACS Sportul Chișcani (BR) – 9 august

Regiunea 7 Grupa B: Stadion Oțelul (Galați): 

CS Gloria Albești (CT) 0 – 0 CSM Râmnicu Sărat (BZ), 4-3 la penalty-uri

Județul Tulcea nu are reprezentantă.

Lasă un comentariu

cbasatumare

ads4 2
coica dorel primar
campaniealbu

centrulgmzamfirescu

cosminprimar
energy kids

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii